Ehdota kirjastoautolle uusia pysäkkejä kirjaston palautelomakkeella
 

Kirjastoauto on lomalla 23.12.2013–6.1.2014.

   

Kirjastoauton aikataulu 13.8.13 - 31.5.14
 

 
 
Maanantai   Tiistai

Uudenlahden päiväkoti / pariton vko 9.00 - 9.40

Kortelan koulu 10.00 - 11.00

Unajan koulu  11.15 - 12.30

Kortela, Lehtihaan vanhustentalo / pariton vko 12.40 - 13.10
 

Unaja, Löytyntien risteys 15.45 - 16.05
Vermuntila, kunnan ilm.taulu 16.15. - 16.35
Murtamo, Mylkkäri / pariton vko  17.15. - 17.40
Ruona, kunnan ilmoitustaulu / parillinen vko 17.15 - 17.40
Lappi, kirkko 18.00 - 18.30

 


Lajon päiväkoti / pariton vko
  9.30 - 10.00

Lensun päiväkoti / parillinen vko 9.30 - 10.00 
Nanun koulu  10.20 - 12.10
Lajo, Kyärintie 7  12.20 - 12.45
 

Kolla, Lammi, Lamminkulmantien risteys 15.50 - 16.05
Nihattula, ent. yläkoulu 16.20 - 16.35
Vasarainen, koulun pysäkki 16.45 - 17.00

Otan päiväkoti  17.20 - 17.50
Syvärauman koulu 18.00 - 18.30

Keskiviikko   Torstai

Paloahde 21.8. 18.9. 16.10. 13.11. 11.12. 8.1. 5.2. 5.3. 2.4. 14.5. 9.00 - 9.45
Reilan koulu 21.8. 18.9. 16.10. 13.11. 11.12. 8.1. 5.2. 5.3. 2.4. 14.5. 10.00 - 12.15
Syvärauma, Tuomistonkatu 3 14.8. alk. pariton vko 9.00 - 9.45
Hirvitie 4.9. 2.10. 30.10. 27.11 22.1. 19.3. 16.4. 30.4. 28.5. 9.00 - 10.00
Kortela, Onnelan päiväkoti / pariton vko  10.00 - 11.00

Vermuntila, kunnan ilmoitustaulu  14.40 - 15.00
Voiluodon koulu 15.45 - 16.05
Unaja, Unajantie 208 16.20 - 16.40
Paloahde, Rantasentien risteys 17.00 - 17.20
Lajo, tennishalli 17.35 - 18.00
Sampaanala, päiväkoti 18.15 - 18.40
 
 
Sampaanalan päiväkoti  9.45 - 10.15 parillinen vko
Freinet-koulu 9.15 - 10.00 pariton vko
Vasaraisten koulu  10.35 - 11.15
Kaaron koulu  11.45 - 12.45


Tiilivuori, Sorkantien risteys 16.05 - 16.25
Sorkka, Jusontien risteys 16.45 - 17.00
Haapasaari, Sokertopantien risteys 17.10 - 17.30
Merirauma, Meriraumantie 16 17.40 - 18.10
Hirvitien kioski 18.20 - 18.35
Perjantai    

Kahmon päiväkoti  / pariton vko  8.50 - 9.20
Otan päiväkoti / parillinen vko   8.50 - 9.20
Syvärauman koulu  9.35 - 10.30
Merirauman koulu 10.40 - 12.15
Meriraumantie 12  12.30 - 13.00