Ehdota kirjastoautolle uusia pysäkkejä kirjaston palautelomakkeella  
   
Kirjastoauton aikataulu 12.8.14 – 31.5.15    
Maanantai   Tiistai
Uudenlahden päiväkoti / pariton vko 9.00-9.40
Kortelan koulu 10.00-11.00
Unajan koulu 11.15-12.30
Kortela, Lehtihaan vanhustentalo / pariton vko 12.40-13.10

Unaja, Löytyntien risteys 15.45-16.05
Vermuntila, kunnan ilm.taulu 16.15-16.35
Murtamo, Mylkkäri / pariton vko 17.05-17.30
Ruona, kunnan ilmoitustaulu / parillinen vko 17.15-17.40
Kirjastoauto käy kirkon p-paikalla 1.12. 8.12.  15.12.  12.1.  19.1.  26.1. klo 18-18.30
  Lajon päiväkoti / pariton vko 9.30-10.00
Lensun päiväkoti / parillinen vko 9.30-10.00
Nanun koulu 10.20-12.10
Lajo, Kyärintie 7 12.20-12.45

Kolla, Lammi, Lamminkulmantien risteys 15.50-16.05
Nihattula, Arolantien risteys 16.20-16.35
Vasarainen, koulun pysäkki 16.45-17.00
Otan päiväkoti 17.20-17.50
Syvärauman koulu 18.00-18.30
Keskiviikko   Torstai
Paloahde 20.8. 17.9. 15.10. 12.11. 10.12.
7.1. 4.2. 4.3. 1.4. 13.5. 9.00–9.45
Reilan koulu 20.8. 17.9. 15.10. 12.11. 10.12.
7.1. 4.2. 4.3. 1.4. 13.5. 10.15–12.15
Hirvitie 3.9. 1.10. 29.10. 26.11. 21.1. 18.3.
15.4. 29.4. 27.5. 9.00–9.45
Sampaanalan päiväkoti 3.9. 1.10. 29.10. 26.11.
21.1. 18.3. 15.4. 29.4. 27.5. 10.00–10.30
Syvärauma, Tuomistonkatu 3 13.8. alk. pariton vko 9.00–9.45
Kortela, Onnelan päiväkoti / pariton vko 10.00–11.00

Vermuntila, kunnan ilmoitustaulu 14.40–15.00
Voiluodon ent. kauppa 15.45–16.05
Unaja, Unajantie 208 16.20–16.40
Paloahde, Sienitien ja Rantasentien risteys 17.00–17.20
Lajo, tennishalli 17.35–18.00
Sampaanala, päiväkoti 18.15-18.40

 

   Freinet koulu, pariton vko 9.15-10.00
Kaivopuiston päiväkoti, parillinen vko 9.15-10.15
Vasaraisten koulu 10.35–11.15
Kaaron koulu 11.45–12.45

Tiilivuori, Taka-alhontien risteys 16.05-16.25
Sorkka, Jusontien risteys 16.45-17.00
Haapasaari, Sokertopantien risteys 17.10-17.30
Merirauma, Meriraumantie 16 17.40-18.10
Hirvitien ent. kioski 18.20-18.35
Perjantai    
Kahmon päiväkoti / pariton vko 8.50-9.20
Otan päiväkoti / parillinen vko 8.50-9.20
Syvärauman koulu 9.35-10.30
Merirauman koulu 10.40-12.15
Meriraumantie 12 12.30-13.00
 

Kirjastoauto lomalla  22.12.2014 – 6.1.2015

Muutokset mahdollisia!