Ehdota kirjastoautolle uusia pysäkkejä kirjaston palautelomakkeella
 
   
Kirjastoauton kesäaikataulu  3.8. -11.8.

Kirjastoauto lomalla heinäkuussa!

   
Maanantai   Tiistai
Syvärauman koulu 14.00 - 14.25
Merirauma, Meriraumantie 12 14.35 - 15.00
Kortela, Onnelan päiväkoti 15.20 - 15.45
Unaja, Löytyntien risteys 16.00 - 16.20
Vermuntila, kunnan ilm.taulu 16.30 - 16.50
Lappi, kirkko / pariton viikko 17.20 - 17.40
Ruona, kunnan ilmoitustaulu / parillinen vko 17.30 - 17.50
Murtamo, Mylkkäri / pariton viikko 18.00 - 18.20
  Lajon päiväkoti 3.6. 17.6. 9.00 - 9.20
Uudenlahden päiväkoti 10.6. 24.6. 9.00 - 9.20
Hirvitien ent. kioski 9.40 - 10.10
Syvärauma, Tuomistonkatu 3 / pariton vko 10.20 - 10.35
Kaaron koulu 10.55 - 11.15

Kolla, Lammi, Lamminkulmantien risteys 13.00 - 13.15
Nihattula, Arolantien risteys 13.30 - 13.45
Vasarainen, koulun pysäkki 13.55 - 14.10
Lajo, Kyärintie 7 14.25 - 14.45
Keskiviikko   Torstai
Kortela, Lehtihaan vanhustentalo / pariton viikko 13.50-14.15
Voiluodon ent. kauppa 14.30-14.50
Unaja, Unajantie 208 15.00-15.20
Otan päiväkoti 16.10-16.30
Paloahde, Sienitien ja Rantasentien risteys 16.45-17.15
Lajo, tennishalli 17.30-17.55
Sampaanalan päiväkoti 18.10-18.30
  Tiilivuori, Taka-alhontien risteys 16.05-16.25
Sorkka, Jusontie 16.45-17.00
Haapasaari, Sokertopantien risteys 17.10-17.30
Merirauma, Meriraumantie 16 17.40-18.10
Hirvitien ent. kioski 18.20-18.35