Lapset piirtämässä ja askartelemassa iltapäiväkerhossa.

Raumalaisille 1.–2.-luokkalaisille sekä vanhemmille erityisoppilaille järjestetään kokopäiväistä kesäkerhotoimintaa 2.–27. kesäkuuta. Ilmoittautumisaika on 1.–31. maaliskuuta. Rauman kaupungin koulujen oppilaiden kesäkerhohakemukset tehdään ensisijaisesti Wilman kautta maaliskuun aikana.

Freinetkoulun ja Rauman normaalikoulun oppilaat voivat hakea kerhopaikkaa vain sähköisellä lomakkeella, jonka voi tarvittaessa tulostaa. Lomakkeen voi palauttaa palvelupiste Pyyrmaniin osoitteeseen Valtakatu 2 A tai iltapäivätoimintapaikkoihin.

Kerhotoimintaa on Pyynpään, Kourujärven ja Pohjoiskehän koulujen iltapäiväkerhotiloissa arkipäivisin klo 8–16. Lisätietoa toiminnasta löytyy osoitteesta rauma.fi/kesakerhotoiminta.

Saatat olla kiinnostunut myös näistä