Työjärjestys

Lukuvuosi 2018-2019
Kevätlukukausi päättyy peruskursseilla 16.5. ja pajoilla 23.5.2019. Värikästä ja aurinkoista kesälomaa!


Lukuvuosi 2019-2020
Kuvataidekoulun hakukäytäntö muuttuu 1.5.2019 alkaen: uudet oppilaat otetaan ryhmiin ilmoittautumisjärjestyksessä. Lukuvuoden 2019-2020 hakuaika alkaa1.5. ja päätyy 22.8.2019 klo 14:00.
Haku Peruskurssi 1:lle ja muiden ryhmien vapaille kurssipaikoille tapahtuu ilmoittautumalla sähköisesti 1103250 KUVATAIDEKOULU ILMOITTAUTUMINEN HAKUJONOON  https://www.opistopalvelut.fi/rauma/index.asp
tai tuomalla paperinen hakemus kuvataidekouluun, Lyseokatu 2 (2. kerros).

Koulu ilmoittaa jonossa oleville, kun ikäryhmän mukainen paikka löytyy.

 

Leikkien kuvataiteeseen kursseille 1 ja 2, eskari-ikäisille, otetaan oppilaita ilmoittautumisjärjestyksessä ilmoittautumalla  https://www.opistopalvelut.fi/rauma/index.asp
kurssikoodit 1103268 ja 1103269, 1.8. alkaen voi ilmoittautua myös puhelimitse 0447934515
Lisätietoa: Esikouluikäisille kuvataiteen kursseja kuvataidekoulussa

 

ALUSTAVA TYÖJÄRJESTYS 2019-2020
(uusi lukuvuosi alkaa 26.8.2019)

maanantai
15.30-16.30   Leikkien kuvataiteeseen A, eskari-ikäisille
15.30-17.00   Peruskurssi 2
17.00-19.15   Valokuvaus- ja animaatiopaja
17.15-19.30   Piirustuspaja

tiistai
15.30-17.00   Peruskurssi 1A
17.15-18.45   Peruskurssi 3A
17.15-19.30   Peruskurssi 5A

keskiviikko
15.30-17.00   Peruskurssi 4
16.30-18.45   Keramiikka-kuvanveistopaja
17.15-19.30   Maalauspaja

torstai
15.30-16.30   Leikkien kuvataiteeseen B, eskari-ikäisille
15.30-17.00   Peruskurssi 3B
17.15-18.45   Peruskurssi 1B
17.15-19.30   Peruskurssi 5B

 

 

Lukuvuosi 2018-2019
TYÖJÄRJESTYS 2018-2019

maanantai
15.30-16.30   Leikkien kuvataiteeseen 1, eskari-ikäisille
15.30-17.00   Peruskurssi 1  (päättyy 13.5.)
17.00-19.15   Keramiikka-kuvanveistopaja (päättyy 20.5.)
17.15-19.30   Piirustuspaja (päättyy 20.5.)

tiistai
15.30-17.00   Peruskurssi 4A (päättyy 14.5.)
17.15-18.45   Peruskurssi 2A (päättyy 14.5.)
17.15-19.30   Maalaus- ja piirustuspaja I A (päättyy 21.5.)
17.15-19.30   Maalaus- ja piirustuspaja I B (päättyy 21.5.)

keskiviikko
15.30-17.00   Peruskurssi 3  (päättyy 15.5.)
17.15-19.30   Maalauspaja  (päättyy 22.5.)

torstai
15.30-17.00   Peruskurssi 2B  (päättyy 16.5.)
17.15-18.45   Peruskurssi 4B (päättyy 16.5.)
17.15-19.30   Arkkitehtuuripaja (päättyy 23.5.)